Ödemiş'te Hürriyet Caddesi artık tek yön

Ödemiş'te Hürriyet Caddesi artık tek yön

ABONE OL
12/26/2022 23:00
Ödemiş'te Hürriyet Caddesi artık tek yön
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve akıcı bir trafik düzeni sağlamak üzere çeşitli düzenlemelere gitti. Hürriyet Caddesi’nde tek yön uygulamasına geçildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve akıcı bir trafik düzeni sağlamak üzere çeşitli düzenlemelere gitti. Akıncılar Mahallesi’nde yer alan Hürriyet Caddesi, Saraçoğlu Caddesi’nden giriş olacak şekilde tek yönlü olarak düzenlendi. 

UYGULAMA 26 ARALIK’TA BAŞLADI 

Ödemiş Belediyesi kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar çerçevesinde Ödemiş İlçe İstişare Kurulu’nun yaya ve taşıt trafiği açısından en hareketli noktalarından olan Hürriyet Caddesi’nin tek yönlü düzenlenmesi yönündeki raporu İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu tarafından görüşüldü. 

UKOME Genel Kurulu’nda oybirliği ile alınan 2022/746 sayılı karar doğrultusunda 26 Aralık 2022 tarihinden itibaren Akıncılar Mahallesi’ndeki Hürriyet Caddesi’nin Saraçoğlu Caddesi ile Gazi (Bankalar) Caddesi arasında kalan kısmı, Saraçoğlu Caddesi giriş olacak şekilde tek yönlü düzenlendi.   

BU CADDEYİ KULLANAN ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS GÜZERGÂHI DA GÜNCELLENDİ 

Bu güzergâhta faaliyet gösteren 5 No’lu şehir içi minibüs hattının gidiş güzergahı Zafer Mahallesi Yenikent Sitesi – 1117 Sk. – 1085 Sk. – Şehit Adnan Menderes Blv. – Efe Konut sonu ring – Şehit Adnan Menderes Blv. – Çaylılı Mehmet Efe Sk. – Salkım Sk. – Cebeci Sk. – Anadolu Cad. – Ortaç Sk. – 1340 Sk. – Fen Sk. – İsmailefe Cad. – Ortaç Sk. – Anadolu Cad. – Saraçoğlu Cad. – Kunuri Sk. – Lise Cad. – Havuzlu park – Gazi Cad. – Üniversite Cad. – Mithatpaşa Cad. – Atatürk Cad. – Kurtuluş Cad. – Zile Sk. – Millet Cad. – Fabrika Cad. – İstasyon Cad. – Gençlik Cad. – Fakülte Cad. – Şerefusta Cad. – Pakkanlı Blv. – 1901 Sk. – Ödemiş İlçe Terminali olacak şekilde güncellendi.
5 No’lu şehir içi minibüs hattının dönüş güzergâhı da Ödemiş İlçe Terminali – 1901 Sk. – Pakkanlı Blv. – Şerefusta Cad. – Fakülte Cad. – Gençlik Cad. – İstasyon Cad. – Fabrika Cad. – Millet Cad. – Zile Sk. – Kurtuluş Cad. – Atatürk Cad. – Mithatpaşa Cad. – Akdeniz Cad. – Hürriyet Cad. – Gazi Cad. – Havuzlu park – Lise Cad. – Sefa Sk. – Saraçoğlu Cad. – Anadolu Cad. – Ortaç Sk. – İsmailefe Cad. – Fen Sk. – 1340 Sk. – Ortaç Sk. – Anadolu Cad. – Cebeci Sk. – Salkım Sk. – Çaylılı Mehmet Efe Sk. – Şehit Adnan Menderes Blv. – Efe Konut sonu ring – Şehit Adnan Menderes Blv. – 1085 Sk. – 1117 Sk. – Zafer Mahallesi Yenikent Sitesi olacak şekilde belirlendi. 

Karar sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Ödemiş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Hürriyet Caddesi’nde ihtiyaç duyulan noktalara trafik yön levhaları ile girilmez levhalarını yerleştirdi. Sürücülerden tek yön uygulamasına geçilen caddedeki levhalara dikkat etmeleri istendi. 

ERİŞ: “ORTAK AKILLA İLERLİYORUZ” 

Ödemiş’te trafik yoğunluğunu azaltmak ve akıcı bir trafik düzeni sağlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önlemler almaya devam ettiklerini vurgulayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Kent trafiğimizi rahatlatacak çalışmaları ortak akılla geliştirmek üzere ilgili kurumlarımızla, meslek odalarımızın yöneticileri, üyeleri ve belediye teknik ekibimizle birlikte değerlendirmeler yapıyoruz. Çözüm adımlarını da İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte atıyoruz. 

Modern kentlerde mevcut yol kapasitesini en verimli şekilde değerlendirme yöntemlerinden birisi de tek yön uygulamaları. Kent merkezimizde oldukça yoğun olan Enstitü Caddemizde trafik akışını rahatlatmak adına tek yön uygulamasına gitmiştik. Şimdi de yine kentimizin ihtiyaçları doğrultusunda Hürriyet Caddesi için tek yön uygulamasına geçiş yaptık. UKOME’de alınan karar doğrultusunda gerekli düzenlemeler ve işaretlemeler İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerimizce yapıldı 

Etkisini kısa sürede göreceğimize inandığımız bu düzenlemenin yanı sıra belediyemizin trafik akışının sağlıklı şekilde sağlanması yaya ve araç güvenliği için talep ettiği levha yenileme çalışmaları da İzmir Büyükşehir Belediyemizce sürdürülüyor. İlçemizde sağlıklı ve güvenli trafik akışı için sürücülerimizin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmelerini istiyoruz. Tıpkı Enstitü Caddemizde olduğu gibi Hürriyet Caddemizde de kısa sürede uyum sağlanacağına inanıyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.