Kürek Milli Takımından 16 madalya

Kürek Milli Takımından 16 madalya

ABONE OL
09/18/2023 01:00
Kürek Milli Takımından 16 madalya
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Kürek Milli Takımı, Balkan Şampiyonası’ndan madalyalar ile döndü. 16-17 Eylül tarihlerinde Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen şampiyonada Milliler toplam 16 madalya kazandı.

Romanya’nın başkenti Bükreş’in Pantelimon bölgesinde gerçekleştirilen yarışlarda Kürek Milli Takımı, 4 Altın, 8 Gümüş ve 4 Bronz olmak üzere toplam 16 madalya elde etti. Kürek Milli Takımının 39 sporcu ve 20 ekip ile katıldığı ve kıyasıya geçen yarışlarda Türkiye Kürek Milli Takımı, genel sıralamada ise şampiyonayı 3. sırada tamamladı.

 

 2023 Balkan Şampiyonası’nda Kürek Milli Takımının aldığı dereceler şu şekilde yer aldı:

4 ALTIN – 8 GÜMÜŞ – 4 BRONZ: TOPLAM 16 MADALYA

 

ALTIN

  • YILDIZ ERKEKLER TEK ÇİFTE (JMB1X)

MUHAMMED EFE YILMAZ

 

  • YILDIZ KADINLAR TEK ÇİFTE (JWB1X)

ZEYNEP ACAR           

 

  • YILDIZ ERKEKLER SEKİZ TEK (JMB8+)

MEHMET ERALP AKTAŞ (D) – MUSTAFA YENİPAZARLI – KÖKSAL DORUK KOÇAK – DEVRİM SALMAN – BERAT KOPAL – YASİN KAAN DERE – EGE DİNÇTÜRK – BARLAS BALI – ONUR SÖNMEZ

 

  • YILDIZ ERKEKLER DÖRT ÇİFTE (JMB4X)

EFE KARA – MUSTAFA EFE KINALI – BURAK ONUR TAŞ – MUHAMMED EFE YILMAZ

 

GÜMÜŞ

  • GENÇ KADINLAR DÖRT TEK (JWA4-)

DAMLA SUNGUNAPA – BEYZA KURTULMUŞ – MEDİNENUR YİĞİTOĞLU – ZEYNEP ERSOY

 

  • GENÇ ERKEKLER İKİ ÇİFTE (JMA2X)

MEHMET YILDIZ – GİRAY YAZÇAYIR

 

  • YILDIZ KADINLAR İKİ ÇİFTE (JWB2X)

HÜMA NAZ SAÇLI – SILA ERGÜL

 

  • YILDIZ ERKEKLER DÖRT TEK (JMB4-)

DEVRİM SALMAN – BERAT KOPAL – YASİN KAAN DERE – EGE DİNÇTÜRK

 

  • YILDIZ ERKEKLER İKİ TEK (JMB2-)  

ONUR SÖNMEZ – BARLAS BALI

 

  • GENÇ KADINLAR İKİ TEK (JWA2-)

MEDİNENUR YİĞİTOĞLU – DAMLA SUNGUNAPA

 

  • GENÇ KADINLAR İKİ ÇİFTE (JWA2X)

ZEYNEP ACAR – EDA ERKAN

 

  • GENÇ ERKEKLER SEKİZ TEK (JMA8+)

ŞÜKRÜ YÜŞA ASLAN – YASİN ŞEN – BİLAL SARILAR – EYMEN ERVİN KAY – GÖKMEN KAAN SEZER – AHMET ERDEM – YİĞİT YAŞAR DOĞRUOK – YUSUF ZİYA ATEŞ – SELİN BOZ (D)

 

 

BRONZ

  • GENÇ ERKEKLER İKİ TEK (JMA2-)

BİLAL SARILAR – EYMEN ERVİN KAY

 

  • GENÇ ERKEKLER TEK ÇİFTE (JMA1X )

SÜLEYMAN YILMAZ

 

  • YILDIZ KADINLAR DÖRT ÇİFTE (JWB4X)

ECE ARSLAN – YAĞMUR BERKKAM – HÜMA NAZ SAÇLI – SILA ERGÜL

 

  • GENÇ KADINLAR TEK ÇİFTE (JWA1X)

NİSAN İPAR

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.