20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı

20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı

ABONE OL
03/04/2024 16:30
20. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

25 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 20. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında yer alan Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının finalist filmleri belli oldu.

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 25 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında hem fiziki hem çevrimiçi düzenlenecek 20. Akbank Kısa Film Festival’in yarışma bölümlerine Türkiye ve dünyanın dört bir yanından toplam 2.421 kısa film başvurdu.

‘Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar’ bölümüne katılan, aralarında Türkiye prömiyerini de yapacak 15 film ve ‘Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü’ başvuruları arasından 15 film ‘En İyi Film Ödülü’ için yarışmaya hak kazandı. Ayrıca 20 yaş altı yönetmenlere yönelik yapılan ‘Genç Bakışlar’ bölümüne ise 7 film finalist olarak belirlendi.

‘En İyi Film’ aday eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 75.000TL, uluslararası kategoride 3.000 Dolar ile ödüllendirilecek. Genç Bakışlar bölümünün kazanan yönetmen ise 30.000TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere zengin bir program sunacak olan 20. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için: akbankkisafilmfestivali ve akbanksanat adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü Adayları

  1. The New Hana Yönetmen: Jehona Berisha (Kosova)
  2. Cross My Heart and Hope to Die Yönetmen: Sam Manacsa (Filipinler)
  3. Lemon Tree Yönetmen: Rachel Walden (ABD)
  4. Square the Circle Yönetmen: Hanna Hovitie (Finlandiya)
  5. Oyu Yönetmen: Atsushi Hirai (Fransa, Japonya)
  6. And Me, I’m Dancing Too Yönetmen: Mohammad Valizadegan (İran, Çekya, Almanya)
  7. AliEN0089 Yönetmen: Valeria Hofmann (Arjantin, Şili)
  8. The Lovers Yönetmen: Carolina Sandvik (İsveç)
  9. Human Nature  Yönetmen: Mónica Lima (Portekiz, Almanya)
  10. The Red Sea Makes Me Wanna Cry Yönetmen: Faris Alrjoob (Ürdün, Almanya)
  11. The Veiled City Yönetmen: Natalie Cubides-Brady  (İngiltere)
  12. A Kind of Testament Yönetmen: Stephen Vuillemin (Fransa)
  13. Waking up in silence Yönetmen: Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi (Ukrayna, Almanya)
  14. Primetime Mother Yönetmen: Sonny Calvento (Filipinler, Singapur)
  15. The Two Lives of Sepideh Yönetmen: Soha Niasti (İran)

Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü Adayları

  1. Zarafet ve Şiddet Arasında Yönetmen: Şirin Bahar Demirel
  2. Yeni Bir Mağlubiyete İhtiyacım Yok Yönetmen: Tolga Özdemir 
  3. Kafamdaki Polis Yönetmen: Erdal Baran Şahin  
  4. Ben Süpermarket Değilim Yönetmen: Ekrem Ayhan Çakay  
  5. Görüşürüz Kaplumbağa Yönetmen: Selin Öksüzoğlu 
  6. Hangi Gece Büyüdüysem Yönetmen: Onur Güler 
  7. Sonunda Yönetmen: Resmiye Emir 
  8. Kaç Gün Sürecek Yönetmen: Abdullah Çeper 
  9. Kafamın İçinde Atlar Koşuyor Yönetmen: Onur Hüseyin Kılınç 
  10. Defineciler Yönetmen: M. Ozan Talay, Mehmet Fatih Destegüloğlu
  11. Dank Yönetmen: Tuvana Simin Günay
  12. Evcil Yönetmen: Deniz Uymaz
  13. Tarihte Yaşanmamış Olaylar Yönetmen: Ramazan Kılıç 
  14. Onun Kalesinde Yönetmen: Yasemin Demirci 
  15. Kurbağalar Yönetmen: Vehbi Bozdağ 

Genç Bakışlar Bölümü Adayları

  1. Sanrı Yönetmen: Arda Çatak
  2. İbrik Yönetmen: Tuana Öztürk
  3. Söylenmemiş Şeylerin Zamansızlığı Yönetmen: Demir Demirbağ
  4. Eve Dönüş Yönetmen: Demir Demirbağ
  5. Akrep ve Yelkovan Yönetmen: Medine Yılmaz
  6. İki Mavi Yönetmen: Mahur Uslu
  7. Yüzmek Yasaktır Yönetmen: Deniz Mıdık

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.